Więcej zdjęć tutaj

Ustroń od Zamku w Dzięgielowie odalony jest zaledwie o kilka kilometrów. Należy do najbardziej znanych i lubianych miast w Beskidzie Śląskim, malowniczo położony w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką ( 995 m n.p.m.) i Równicą (884 m n.p.m.). Dojechać tu można trasą szybkiego ruchu z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Łodzi. Stąd niedaleko już do sąsiednich miejscowości: Brennej, Istebnej, Szczyrku i Wisły a także do Czech i na Słowację.  Ustroń to także wspaniałe krajobrazy, atrakcje dla poszukujących przygód, wspaniała oferta noclegowa, gastronomiczna oraz mnustwo atrakcyjnych imprez kulturalnych i sportowych. Doskonałe miejsce na wypoczynek, rehabilitację, leczenie, uprawianie wszelkich form ruchu oraz kulturalnego spędzenia czasu wolnego. Atrakcja o każdej porze roku!  

Bliskie sąsiedztwo Ustronia daje również możliwość korzystania z wszelkich dobrodziejstw jakie niesie ze sobą uzdrowisko w Ustroniu. Uzdrowisko posiada ponad 200 letnią historię. Jego tradycje sięgają połowy XVII w. gdy przyjeżdżano do Ustronia ze względu na łagodny klimat, uroki gór i tzw. kuracje serwatkowe, którymi leczono choroby przewodu pokarmowego i anemię. W II poł. XVIII w. odkryto tu rudę żelaza i uruchomiono hutę. Pracownicy huty odkryli, że woda ogrzana żużlem wielkopiecowym łagodzi bóle reumatyczne, co potwierdziły badania lekarskie. Obecnie to uzdrowisko na skalę międzynarodową. Uzdrowisko oferuje rehabilitację i leczenie chorób układu ruchu, krążenia, dróg oddechowych i obwodowego układu nerwowego. Rozbudowana baza oferująca noclegi w Ustroniu powiązane różnorodnością zabiegów fizjoterapeutycznych i pielęgnacyjnych sprawi, że szybko odbudujesz swoje zdrowie i urodę a pobyt w uzdrowisku stanie się przyjemnością, do którego chętnie będziesz wracać. 

 W Ustroniu możesz nie tylko uprawiać różne dyscypliny sportowe, ale również w nich uczestniczyć. Organizowane są także imprezy dla tych, którzy uprawiają sport wyczynowo oraz dla tych, którzy lubią swój wolny czas spędzać w ruchu i współzawodnictwie. Od wiosny do jesieni najpopularniejsze są imprezy rowerowe i biegowe jak: Rodzinny Rajd Rowerowy, Bike Maraton, Indywidualna jazda na czas na Równicę, Marszobiegi na Równicę i Czantorię, Bieg Romantyczny Parami, Bieg Legionów i wszelkie turnieje. Wypoczynek zimą może również należeć do udanych i atrakcyjnych. Oprócz wszelkich atrakcji w mieście, znajdziesz także wyciągi i trasy narciarskie do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego, snowboardu i ski alpinizmu. 

Zamek w Dzięgielowie koło Ustronia daje możliwość przeżycia niezapomnianych chwil, w pięknym i czystym środowisku Beskidu Śląskiego. 

 Informacje zawarte w tekście, zaczerpnięte zostały ze strony www.ustron.pl

 

 

Previous Next
  • 1
  • 2
Ustroń          Więcej zdjęć tutaj Ustroń od Zamku w Dzięgielowie odalony jest zaledwie o kilka... Read more
Cieszyn              Więcej zdjęć tutaj  Cieszyn to, przygraniczne miasto liczące 40 tys.... Read more
Wisła             Wisła, to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Beskidzie Śląskim. Leży u... Read more
Beskid Śląski           Zamek w Dzięgielowie położony jest w pięknej malowniczej miejscowosci  Beskidu... Read more
Goleszow           Więcej zdjęć tutaj Goleszów, z punktu widzenia przyrodnika zasługuje na... Read more

Joomla Free Templates designed by Website Hosting

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries