Wisła, to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Beskidzie Śląskim. Leży u źródeł największej polskiej rzeki. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. Cechą charakterystyczną miejscowości jest jej rozczłonkowanie na kilka dolin. 

Wiele  zabudowań mieszkalnych i letniskowych usytuowanych jest poza centrum, w bocznych   dolinach, m.in. Malinka, Czarne, Gościejów, Partecznik, Głębce, Łabajów, Dziechcinka, Jawornik, Gahura oraz na stokach okolicznych gór. Położenie miasta w szeregu dolin jest wyjątkowe. Wystarczy opuścić miejski deptak i gwarne centrum Wisły i skierować się w stronę jednej w wielu dolin, by znaleźć spokój i ciszę. W krajobrazie dominują lasy, łąki na zboczach gór i górskie potoki. Każdy może znaleźć tu własne, indywidualnie przeżywane piękno. Wisła jest miejscowością turystyczno – wypoczynkową o stuletniej tradycji.

Turyści, którzy przyjeżdżają do Wisły, mają do dyspozycji około 100 km szlaków turystycznych. Latem są to trasy o różnej skali trudności dla turystów pieszych i rowerzystów górskich. W zimie zaś mamy piękne trasy dla narciarstwa śladowego i zjazdowego, ponad 20 wyciągów narciarskich (w tym większość oświetlonych tras). Na terenie miejscowości istnieje 5 skoczni narciarskich. Latem nasi goście mają do dyspozycji otwarty basen kąpielowy, kryte baseny, liczne korty tenisowe i boiska sportowe (Ośrodek Sportowy Jonidło, Ośrodek Sportowy Start).Miasto Wisła posiada bogatą bazę turystyczno – wypoczynkową. Stanowią ją liczne hotele, domy wczasowe, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i kwatery prywatne. Liczbę miejsc noclegowych szacuje się na ok. 9 tys., a rozmieszczone są w ponad 300 obiektach. Jednym z nich niedaleko Wisły jest właśnie Zamek w Dzięgielowie. 

Informacje zawarte w tekście, zaczerpnięte zostały ze strony www.wisla.pl

 

Previous Next
  • 1
  • 2
Ustroń          Więcej zdjęć tutaj Ustroń od Zamku w Dzięgielowie odalony jest zaledwie o kilka... Read more
Cieszyn              Więcej zdjęć tutaj  Cieszyn to, przygraniczne miasto liczące 40 tys.... Read more
Wisła             Wisła, to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Beskidzie Śląskim. Leży u... Read more
Beskid Śląski           Zamek w Dzięgielowie położony jest w pięknej malowniczej miejscowosci  Beskidu... Read more
Goleszow           Więcej zdjęć tutaj Goleszów, z punktu widzenia przyrodnika zasługuje na... Read more

Joomla Free Templates designed by Website Hosting

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries