Zamek w Dzięgielowie położony jest w pięknej malowniczej miejscowosci  Beskidu Śląskiego. Pasmo Beskidu Ślaskiego  jest połozone   20 - 30 km od Bielska - Białej i około 80 km od Katowic. Najbardziej znane szczyty górskie to Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Klimczok (1117 m n.p.m.), Barania Góra (1220 m n.p.m.), Czantoria Wielka (995 m n.p.m.), Równica (884 m n.p.m.), Stożek Wielki (978 m n.p.m.).

Główne miejscowości turystyczne regionu to Szczyrk, Wisła, Ustroń oraz Brenna. Miasteczka cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników pieszych wędrówek, turystyki rowerowej, kolarstwa górskiego i sportów zimowych.        

Wybierając Beskidy na miejsce wypoczynku można być przekonanym,  że nie będzie nudno. Bogactwo szlaków i górskie malownicze krajobrazy,  orzeźwiające powietrze, pomagają się zrelaksować.  Beskidy są piękne nie tylko zimą. Dla zapalonych narciarzy brak śniegu nie jest przeszkodą –  w Beskidach możesz pozjeżdżać na nartach nawet na trawie. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje!

W Beskidach jest na co popatrzeć.  Nie chodzi tylko o góry.  Poszczególne partie Beskidów wciąż się rozwijają, a turyści mogą spędzać aktywnie każdy dzień urlopu. Planując wakacje w Beskidzie Ślaskim, dopilnuj, aby nie przeoczyć ważnych turystycznych punktów. 

Ustroń, a w nim – Leśny Park Niespodzianek. Gwoździem programu jest stacja ptaków drapieżnych, gdzie możesz podziwiać drapieżne orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie. Najnowszą atrakcją są pokazy lotów sów – nie tylko możesz podziwiać te ptaki, ale też dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. 

Na szczycie Równicy mieści się park linowy, który składa się z pięciu emocjonujących tras – Wikingów, Samurajów, Indian, Tarzana  i Piratów, posiadająca nowoczesny system asekuracyjny. 

W Brennej można spędzić niezapomniane chwile na przystaniach wodnych na Hołcynie i Leśnicy, a także w parku rekreacyjnym. Grotołazi, muszą pamiętać o Jaskini pod Trzema Kopcami. Ostatnio Brenna przyciąga turystów nową atrakcją – „grasski”, czyli jazda na nartach po trawie. Po Starym Groniu możesz do woli szusować na nartach. Sprzęt narciarski jest do wypozyczenia  na miejscu. 

Najbardziej znaną miejscowością Beskidu Śląskiego jest Wisła,  rodzinne miasto Adama Małysza.  Znajdują się tam- szlaki turystyczne, korty tenisowe i staw kajakowy. Jedna z najbardziej rozległych dolin miasta – Wisła-Malinka może ostatnio pochwalić się nową skocznią narciarską. Odwiedzając ją, możesz wjechać na szczyt kolejką dla zawodników i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy skoczek. To tylko część atrakcji jakie czekają wszystkich planujących noclegi w Beskidzie Śląskim.

Zamek w Dzięgielowie koło Ustronia, może być wspanałym początkiem przygody a nocleg w zamku którego historia sięga XV wieku może sprawić, że poczuje się ducha epoki tamtych czasów i tkwiacych do dziś w zamku tajemnic tego miejsca.

Previous Next
  • 1
  • 2
Ustroń          Więcej zdjęć tutaj Ustroń od Zamku w Dzięgielowie odalony jest zaledwie o kilka... Read more
Cieszyn              Więcej zdjęć tutaj  Cieszyn to, przygraniczne miasto liczące 40 tys.... Read more
Wisła             Wisła, to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Beskidzie Śląskim. Leży u... Read more
Beskid Śląski           Zamek w Dzięgielowie położony jest w pięknej malowniczej miejscowosci  Beskidu... Read more
Goleszow           Więcej zdjęć tutaj Goleszów, z punktu widzenia przyrodnika zasługuje na... Read more

Joomla Free Templates designed by Website Hosting

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries