Ski areál Řeka należał od niepamięci do najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Beskidach. Oba wyciągi narciarskie znajdują się w Beskidzie Morawsko-Śląskim, w pobliżu miasta Trzyniec, na końcu miejscowości Rzeka.

Duży wyciąg na czerwonej trasie ma 1170 m długości. Trasa zjazdowa rozpocyna się na grzbiecie, na wysokości 930 mn.p.m., a na długości ok. 1300 m opada o 390 m do dolnej stacji wyciągu. Wyciąg ten jako jeden z nielicznych wyciągów w Beskidach prowadzi z doliny (droga, parking) aż na sam grzbiet (950 m n.p.m.), tak więc skorzystać z niego mogą także narciarze biegowi. Ze stacji górnej mogą odwiedzający podziwiać piękne widoki okolicznych szczytów Beskidu Cieszyńskiego oraz polskich Beskidów. Średnie nachylenie stoku przekracza 30°, dzięki czemu zalicza się do tych trudniejszych. W odległości 50 m od dolnej stacji znajduje się parking o dużej pojemności.

 

Mały wyciąg na trasie niebieskiej ma długość 380 m. Trasa zjazdowa jest na całej jej długości bardzo szeroka i gładka jak stół. Ma delikatne nachylenie, jest więc rajem dla rodzinnego uprawiania narciarstwa z dziećmi, dla amatorów carvingu oraz funcarvingu. Cała trasa zjazdowa jest oświetlona i oferuje wieczorne narciarstwo (poniedziałek - niedziela). Z niebieskiej trasy jest przepiękny widok do doliny w kierunku Zaolzia.

 

 

 

Obie trasy znajdują się na północnym stoku, przez co zapewniają dobre warunki śniegowe przez cały zimowy narciarski sezon. Na następujący sezon ponadto przygotowujemy częściowe naśnieżanie. Obie trasy zjazdowe poprawiane są regularnie nowoczesnym  ratrakiem PistenBully 260D z lemieszem i frezem.

 

Jako usługi uzupełniające oferujemy w tym sezonie serwowanie ciepłych i zimnych dań i napoi, możliwość wypoczęcia na zewnątrz, a także wewnątrz przy kominku.

 

 


 

 

 Areał narciarski znajduje się 500 m od centrum gminy (z możliwością parkingu pod wyciągami narciarskimi. Darmowy parking, pojemność miejsc 300 aut os. Ośrodek ten dostępny jest pociągiem – stacja Mosty u Jablunkova (nádraží – dworzec), autobusem – przystanek „Obecní úřad“, stąd piechotą 500 m. Najlepiej oświetlone trasy narciarskie w Beskidach oferują atrakcyjne narciarstwo wieczorowe.

4 wyciągi narciarskie + linowy w szkółce narciarskiej, 3 trasy narciarskie o średnim poziomie, długość 2100m, sztucznie naśnieżane, 2x na dobę przygotowywane pod względem jakości. Parking: darmowy. Bufet: tak, z powszechnym asortymentem przy dolnych stacjach wyciągów oraz stylowa restauracja. Wypożyczalnia: tak, sprzętu narciarskiego i snowboardowego, sprzętu do biegania na nartach oraz rakiet śnieżnych (Domino Sport). Ski serwis, szkoła narciarska: Sun Ski & Board School, Snowpark. Przechowalnia: stojaki na narty z możliwością zamknięcia oraz przechowalnia plecaków. Kolejne usługi: nagłośnienie areału narciarskiego dla udoskonalenia bezpieczeństwa ruchu oraz lepszego podania informacji, zimowa mapa panoramatyczna, tablica informacyjna z oświetleniem, kamery internetowe, meteostacja.

  


 

 

Górski wierzchołek (1032 m n.p.m.) na południowy-zachód od Trzyńca. Jest największym wierzchiem najbardziej rozległego grzbietu górskiego. Z jego szczytu nastalają się przepiękne widoki do szerokiej okolicy, na polską stronę Beskidów, a w razie dobrej pogody również na słowackie Tatry. Jaworowy jest jednym z punktów wyjściowych grzbietowych wspinaczek. Cała grupa górska jest wypoczynkowym ośrodkiem z chatą turystyczną z roku 1895 oraz kolejką linową z Oldrzychowic. Przy chacie turystycznej znajduje się stacja Pogotowia górskiego. Na zboczach Jaworowego wierzchu leży ośrodek narciarski. Wierzch ten jest również znanym centrem paraglidingu oraz latania przyczepnego.

 

 

 

 

Joomla Free Templates designed by Website Hosting

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries