Kategorie:

Funkcjonalne meble młodzieżowe

Urządzając pokój młodzieżowy, przede wszystkim powinniśmy postawić na wygodę i funkcjonalność. Meble młodzieżowe to nie tylko zwykłe szafki, to elementy pomagające w rozwoju osobistym dziecka oraz wspierające jego kreatywność. Ważne jest, aby były one dobrane do potrzeb nastolatka, jego preferencji i gustów. W końcu to właśnie one będą mu towarzyszyć przez cały okres dojrzewania i rozwijania swoich pasji.

Jakie meble do pokoju młodzieżowego?

Najważniejszymi meblami w pokoju młodzieżowym bez dwóch zdań jest łóżko, biurko oraz pojemna szafa. Kupując łóżko młodzieżowe, należy uwzględnić jego wielkość, kolor oraz twardość materaca, który powinien być dopasowany do potrzeb dziecka. Wygodne łóżko zapewnia komfortowy sen i wpływa na samopoczucie kolejnego dnia! W zależności od rozmiaru pokoju młodzieżowego może znaleźć się w nim duże, dwuosobowe łóżko, lub pojedyncze łóżko młodzieżowe. To drugie z reguły posiada szuflady lub pojemnik na pościel, dzięki czemu wszystkie dodatkowe poduszki i rzeczy, które nie mieszczą się w szafie, będą miały swoje miejsce. Biurko to kolejny element, którego nie może zabraknąć w pokoju nastolatka. Wybierając ten mebel, należy wziąć pod uwagę wiek i wzrost dziecka. Źle dobrane biurko i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia, może w przyszłości spowodować problemy z kręgosłupem. Pojemna szafa to podstawa, zwłaszcza w pokoju nastolatki. W tym wieku dużo dzieci interesuje się modą, a co za tym idzie, posiada naprawdę spore ilości ciuchów. Wolnostojące szafy najczęściej  wyposażone są w szuflady, drążek a czasami także półki, które zapewnią wystarczającą ilość miejsca na wszystkie ubrania, dodatki i akcesoria. W meblowaniu przestrzeni dla nastolatka warto również uwzględnić dodatkowe elementy wyposażenia takie jak: regał z półkami, komodę lub szafkę wiszącą. Jak wiadomo, młodzież bardzo często ma zagracony pokój, chociażby ze względu na to, że nie wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. W tym wypadku wyżej wymienione meble skrzyniowe mogą okazać się bardzo pomocne w utrzymaniu porządku w pokoju. Dzięki wbudowanym półkom i szufladom wszystkie najważniejsze, a zarazem niezbędne przedmioty będą miały swoje miejsce, a w pokoju zapanuje porządek. Meble te świetnie sprawdzą się jako biblioteczka na książki, półka na różne pamiątki  i ozdoby, a w przypadku młodszych dzieci przestrzeń na zabawki. Wszystkie powyższe elementy pokoju młodzieżowego znajdziesz w ofercie internetowego sklepu meblowego BOOMI w zakładce „pokój młodzieżowy”

Meble młodzieżowe w małym pokoju

W pokoju o niewielkim metrażu warto postawić na meble minimalistyczne, które nie zajmą dużej powierzchni. Zamiast zwykłej szafy fajnym rozwiązaniem będzie szafa narożna, umieszczona w rogu pokoju. Mebel ten posiada wbudowane półki i drążek, a co za tym idzie, jest pojemny i z pewnością zmieścisz w nim wszystkie ubrania, buty i bieliznę. Jeśli natomiast w pokoju w ogóle nie ma miejsca na szafę, z powodzeniem zastąpi ją kilka połączonych komód. W niewielki metrażem pomieszczeniu, zamiast dużych regałów, świetnie sprawdzi się półka wisząca, która zapewni dodatkowe miejsce na książki, ozdoby, zabawki i inne bibeloty. W takim pokoju można również wykorzystać kontener na kółkach, który można swobodnie przemieszczać. Ten element wyposażenia pokoju młodzieżowego znajdziesz w internetowym sklepie meblowym BOOMI. W małych i ciemnych pokojach nastolatków powinno się wybierać meble w jasnych połyskujących odcieniach, które rozjaśnią optycznie pomieszczenie. Duże, ciemne i masywne meble jeszcze bardziej przytłoczą pomieszczenie.