Kategorie:

Wielofunkcyjne, wygodne i nowoczesne – jakie powinno być łóżko młodzieżowe?

Dzieci wkładają całą swoją energię w zabawę, rozwój zainteresowań, spotkania ze znajomymi oraz edukację. Z tego względu w pokoju młodzieżowym musi znaleźć się przestrzeń, w której dziecko odpocznie oraz naładuje baterie na kolejny dzień. Łóżko w pokoju nastolatka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, dlatego też jego wybór trzeba dobrze przemyśleć. Wygodne łóżko nie tylko zapewni komfortowy sen, ale także pozwoli odprężyć się, słuchając muzyki, czytając książkę, a także rozmawiając z przyjaciółmi. W tym artykule dowiesz się jakie łóżko wybrać, aby zapewniało ono najważniejsze potrzeby Twojego dziecka.

Łóżko do pokoju młodzieżowego- na co postawić?

Wybierając łóżka młodzieżowe, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze powinniśmy postawić na wygodę i funkcjonalność, gdyż odpowiednio dobrane i wygodne łóżko zapewnia komfortowy sen, który wpływa na samopoczucie dziecka kolejnego dnia. Czasami warto uwzględnić również aranżację w pokoju nastolatka i dobrać łóżko pasujące do jej wyglądu. Łóżko młodzieżowe powinno być zaprojektowane tak, aby sprawdzało się przez jak najdłuższy czas. Młodzież bardzo szybko dorasta, a co za tym idzie, zmienia też swoje gusta. Aby nie wymieniać łóżka co roku na nowy model, warto postawić na mebel w uniwersalnej kolorystyce i rozmiarach, który będzie odpowiedni zarówno dla 10 latki jak i 14-latka. Aspektem, który również powinniśmy uwzględnić podczas zakupu łóżka młodzieżowego, jest jego wielofunkcyjność i praktyczność w użytkowaniu. W zależności od wieku dzieci i młodzież mają różne potrzeby, dlatego powinniśmy zastanowić się, czy dziecko nie potrzebuje dodatkowego wyposażenia, na przykład szuflady lub pojemnika na pościel.

Jakie łóżko młodzieżowe wybrać?

Łóżko młodzieżowe przede wszystkim musi zapewnić zdrowy i komfortowy sen, pozwalający naładować baterie na kolejny dzień. Bardzo ważne jest więc dobranie odpowiedniego modelu do wzrostu dziecka, jego sylwetki i potrzeb. Komfort snu zależy także od twardości materaca i stelaża. Zarówno zbyt miękki jak i zbyt twardy materac, może powodować problemy z kręgosłupem, bóle mięśni i stawów oraz drętwienia kończyn. Wybierając rozmiar łóżka młodzieżowego, należy zwrócić uwagę na rozmiar pomieszczenia oraz potrzeby Twojego dziecka. Wielu nastolatków chce mieć w swoim pokoju duże, dwuosobowe łóżko, pozwalające na wygodne rozłożenie się podczas spania. W takim wypadku możesz zdecydować się na łóżko w rozmiarze 160 cm, które z pewnością zaspokoi potrzeby Twojego dziecka. Mebel w takim rozmiarze w przyszłości może pomieścić dwie osoby, jednak ze względu na jego wielkość nie zawsze zmieści się on w małym pokoju. Optymalnymi łóżkami młodzieżowymi będą te w rozmiarze 140 cm lub 120 cm, które zapewnią odpowiednio dużo miejsca do spania. W przypadku małych dzieci lub pokoju młodzieżowego o niewielkim metrażu idealnym rozwiązaniem będzie jednoosobowe łóżko młodzieżowe w wymiarach  90 cm x 200 cm, lub zabudowane z trzech stron łóżko typu sofa. Modele te znajdziesz w internetowym sklepie meblowym BOOMI w kategorii „pokój młodzieżowy– łóżka”. Łóżko typu sofa, dzięki zabudowaniom, pozwoli na swobodne oparcie się podczas rozmów i zabaw z przyjaciółmi. Nowoczesne łóżka młodzieżowe zazwyczaj wyposażone są w dodatkowe szuflady lub pojemnik na pościel. Wysuwana szuflada zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań, zabawek, książek i przeróżnych bibelotów, natomiast pojemnik pomieści wszystkie poduszki, koce i  używaną na co dzień pościel.